Divadelné texty pre detské súbory


Milí divadelníci, sympatizanti divadla.   

Divadelné texty, príbehy pre deti a žiakov, sú uvádzané kompletne. K dnešnému dňu ich je 36. Pre žiakov I. stupňa - 23; pre žiakov II. stupňa -  12 a pre žiakov 15+ - 1.  A pripravujem ďalšie.

Niektoré z príbehov sú špecifické tým, že vzhliadnutím predstavenia deti nadobudnú nové poznatky (I. stupeň ZŠ), napr. Rybník na okraji lesa alebo v predstaveniach pre II. stupeň a žiakov 15+ sa rieši niektorý z problémov, ktorý je im blízky.

Takmer všetky z uvedených hier boli s deťmi a žiakmi naštudované alebo texty boli obsahom cvičení v rámci záujmovej činnosti. Deti a žiaci boli častokrát námetom, aktívne sa podieľali na tvorbe predstavení.

V prípade, že sa rozhodnete inscenovať niektorý z textov, ozvite sa mi. Rád sa s Vami zoznámim a prípadne pomôžem pri úprave textu predlohy, naštudovaní. Rád Vám pomôžem.

Kratšie príbehy sú  určené skôr pre deti I. stupňa, ale môžu ich nacvičiť aj staršie deti. Niektoré z hier pre žiakov II. stupňa môžu naštudovať starší žiaci 15+ alebo opačne.

Ak texty využijete na prácu s deťmi a v rámci aktivít vzniknú napríklad obrázky alebo fotky z predstavenia a súhlasíte z ich uverejnením, rád ich umiestnim k hre. 

S úctou a pozdravom Andrej.

Na výlete

27.03.2021

Krátky príbeh o húske a koníkovi, ktorí sa vybrali za dobrodružstvom do lesa.

Krátky, úsmevný príbeh o tom, ako sa anjeli s čertmi nemusia a môžu, ako sa nemôžu a na Vianoce musia kamarátiť. Aby mali ľudia radosť.

Krátky, úsmevný príbeh o troch kamarátoch (poník, ovečka a oslík), ktorí nie sú s ničím spokojní a stále niečo vymýšľajú.

Príbeh stromčeka, ktorý túži stať sa vianočným stromčekom. Rozdávať deťom úsmev a radosť na Vianoce.

Jednoduchý a krátky príbeh húsky a kocúra. Húska sa nepáči sama sebe a chce byť zjedená. Prehovára kocúra, aby si na nej pochutnal. Kocúr však radšej pozerá hokej ako myslí na jedlo. A tak jej nezostáva nič iné ako hľadať niekoho iného, kto by jej pomohol a zjedol ju.

Príbeh štyroch malých žabiek, ich vyliahnutí zo žabích vajíčok a premene žubrienky na žabku. Zoznámení sa s vodníkom a bocianom.

Kontakt:

Email: opaleny.andrej@gmail.com                                                                                                            Tel: 0948332137