Divadelné texty pre detské súbory


Milí divadelníci, sympatizanti divadla.   

Divadelné texty, príbehy pre deti, sú uvádzané kompletne. K dnešnému dňu ich je 34. A pripravujem ďalšie.

Niektoré z príbehov sú špecifické tým, že vzhliadnutím predstavenia deti nadobudnú nové poznatky (I. stupeň ZŠ), napr. Rybník na okraji lesa alebo v predstaveniach pre II. stupeň sa rieši niektorý z problémov, ktorý je deťom blízky.

Takmer všetky z uvedených hier boli s deťmi naštudované alebo texty boli obsahom cvičení v rámci záujmovej činnosti. Deti častokrát boli námetom, aktívne sa podieľali na tvorbe predstavení.

V prípade, že sa rozhodnete inscenovať niektorý z textov, ozvite sa mi. Rád sa s Vami zoznámim a prípadne pomôžem pri úprave textu predlohy, naštudovaní. Rád Vám pomôžem.

Kratšie príbehy sú  určené skôr pre deti I. stupňa, ale môžu ich nacvičiť aj staršie deti.

Ak texty využijete na prácu s deťmi a v rámci aktivít vzniknú napríklad obrázky alebo fotky z predstavenia a súhlasíte z ich uverejnením, rád ich umiestnim k hre. 

S úctou a pozdravom Andrej.

Lili a varecha

20.03.2020

Úsmevný, trochu veršovný, príbeh dvoch priateliek: Lili a Varechy, a ich nezvyčajnej záľube.

Náš rozprávkový príbeh sa odohráva na vzdialenom ostrove. Každé more má svoje ostrovy. No a tento sa volá Papa Popo Kaka.

Na výlete

18.03.2020

Krátky príbeh o húske a koníkovi, ktorí sa vybrali za dobrodružstvom do lesa.

PÍSKAN

17.03.2020

Hra o Kvetke, empatickom, dospievajúcom dievčati so svojimi problémami.

Krátky, úsmevný príbeh o tom, ako sa anjeli s čertmi nemusia a môžu, ako sa nemôžu a na Vianoce musia kamarátiť. Aby mali ľudia radosť.

Krátky, úsmevný príbeh o troch kamarátoch (poník, ovečka a oslík), ktorí nie sú s ničím spokojní a stále niečo vymýšľajú.

Príbeh stromčeka, ktorý túži stať sa vianočným stromčekom. Rozdávať deťom úsmev a radosť na Vianoce.

Jednoduchý a krátky príbeh húsky a kocúra. Húska sa nepáči sama sebe a chce byť zjedená. Prehovára kocúra, aby si na nej pochutnal. Kocúr však radšej pozerá hokej ako myslí na jedlo. A tak jej nezostáva nič iné ako hľadať niekoho iného, kto by jej pomohol a zjedol ju.

100 euro

20.12.2018

Príbeh štyroch priateliek, triednej učiteľky a stratených 100 euro.

Príbeh štyroch malých žabiek, ich vyliahnutí zo žabích vajíčok a premene žubrienky na žabku. Zoznámení sa s vodníkom a bocianom.

Príbeh Lucie, ktorá dostala od starých rodičov ako dar opustený dom na okraji mesta aj s jeho obyvateľmi.

Úsmevný príbeh o pekle a čertoch v ňom, ktorým vyhasína v kotli. Lebo sú ták leniví, že sa nevládzu ani pohnúť. Zároveň im do pekla padne človek. Nečakaná návšteva, navyše bez slaniny, ktorú čerti majú radi. Ako to skončí, dočítate sa.

Kontakt:

Email: opaleny.andrej@gmail.com                                                                                                            Tel: 0948332137